سرویس و نگهداری

فهرست مطالب

جنرال سرویس آسانسور

سرویس نگهداری یک آسانسور بدون جنرال سرویس امکانپذیر نیست

جنرال سرویس آسانسور عملیات و اقداماتیست که در ابتدای سرویس و نگهداری آسانسور کارشناس متخصص جهت شناسایی، رفع اساسی عیوب و انطباق کل مجموعه با اصول استاندارد، می شود. این عملیات بسته به وضعیت آسانسور ممکن است شامل (اورهال overhaul – تعمیرات ) یا بازسازی اساسی و یا شامل تنظیمات سطحی و معمولی یک آسانسور باشد. فرض کنید یک آسانسور به دلیل نقص فنی در سیستم مکانیکی، باعث مراجعه متعدد سرویسکار در فواصل زمانی کوتاه جهت رفع خرابی آسانسور می گردد، اگر سرویس کار نسبت به رفع اساسی مشکل مربوطه اقدام نکند، زحمات و مراجعات مکرر ادامه داشته و این مسئله باعث ضرر طرفین (سرویسکار و ساکنین ساختمان ) خواهد بود. بنابرین عملیات اساسی و کلی مورد نیازبرای رفع خرابی در قالب جنرال سرویس تعریف می گردد.

 

جنرال سرویس آسانسور ممکن است شامل بازسازی یک آسانسوز نیز باشد. در واقع اگر مجموع قطعات یک آسانسور دچار فرسودگی شده و به پایان عمر خود نزدیک شود قبل از بروز فاجعه می بایست نسبت به تعویض، نوسازی و ارتقاء قطعات آن اقدام نمود.

در حقیقت این امر زمانی اتفاق می افتد که تعمیرات و تعویض جزئی و داخلی قطعات در حالت کلی مقرون به صرفه و منطقی نبوده و صرفا تعویض کامل قطعات عمدتا مطلوب خواهد بود .

تست

مهمترین و اساسی ترین بخش از مقوله جنرال سرویس (همچنین خود عملیات سرویس و نگهداری آسانسور ) شناسایی عوامل پیدا و پنهان محیطی و داخلی  فرسایش مکانیکی و الکتریکی قطعات آسانسور بوده که در این قطعات به دلیل وجود این عوامل بطور مداوم در معرض تخریب، خوردگی و فرسودگی هستند. از این رو آشنایی با مواد اولیه، نحوه ساخت و عملکرد کلی آنها جزء ضروری و لاینفک رفع عیوب می باشد. نتیجه گیری منطقی این است که همواره انتخاب نوع قطعات و نحوه نصب آنها چه در جنرال سرویس و چه در نصب آسانسور تعیین کننده کیفیت و هزینه های سرویس و نگهداری و میزان رضایت خود ساکنین از آسانسور خواهد بود.

فاکتورهایی که در جنرال سرویس توسط یک شرکت مورد ارزیابی قرار می گیرد عبارتند از :

-رعایت استانداردها و ضرایب ایمنی

_تناسب و هماهنگی در انتخاب تجهیزات با نیازهای کاربران

_مسئولیت پذیری و ایفای تعهدات چه در جنرال سرویس و چه در سرویس نگهداری قطعات

_دوام و عمر تجهیزات انتخابی

_کاهش هزینه های سرویس و نگهداری و خدمات پس از فروش

_نوسازی و مدرنیزه کردن تجهیزات

_ضمانت و گارانتی قطعات نصب شده

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسانسور

انواع آسانسور

همه چیز درباره آسانسور! بررسی انواع مکانیزم و سیستم محرکه ها، انواع کاربرد آسانسور، ساختار و قطعات، فروش، قیمت، نصب و راه اندازی، مفاهیم و استانداردهای آسانسورها ...

آسانسور هیدرولیک

آسانسورهای هیدرولیک

آشنایی با انواع آسانسورهای هیدرلیک، انواع مکانیزم ها، کاربردها، مشخصات و راهنمایی های لازم در خصوص خرید، نصب، راه اندازی و ...

مطالب مرتبط

تعریف آسانسور

آسانسور چیست؟ آسانسور وسیله ای است متشکل از کابین، معمولا وزنه تعادل و اجزای دیگر که با روشهای مختلف، مسافر،

بیشتر »
آسانسورهای خاص

آسانسور ضد انفجار

آسانسورهای ضد انفجار آسانسورهای ضد انفجار، برای استفاده در محیط گازی  پرخطر، که احتمال وقوع انفجار و اشتعال در آنها

بیشتر »