آسانسور پانورامیک

آسانسور لوکس شیشه ای
آسانسورهای پانورامیک آسانسورهای لوکس و گران قیمتی هستند که با کابین هایی به شکل دایره، نیم دایره، چند ضلعی یا مستطیل با استفاده از شیشه اجرا می شوند. در این نوع آسانسور که بیشتر در هتل ها، رستوران ها و برخی مراکز تجاری اجرا می شوند، مسافران در حال حرکت آسانسور می توانند فضای خارج از کابین را مشاهده کنند.

فهرست مطالب

آسانسورهای پانورامیک

یکی از مهمترین بخش ها در ساختمان های لوکس هتل ها که هم کاربرد وسیع و مستمری دارد و هم در کانون تردد میهمانان و کاربران گوناگون قرار می گیرد، آسانسور است. بنابراین معماران تمام تلاش خود را می کنند تا این عنصر مهم ساختمان را در انطباق با جنبه های زیباشناختی معماری فضا، مورد توجه قرار دهند. اجرای یک یا چند آسانسور پانورامیک لوکس در ساختمان های تشریفاتی می تواند زیبایی و چشمگیری فضا را دوچندان کند.

کاربرد آسانسورهای پانورامیک

  • هتل ها
  • رستوران ها
  • مراکز تجاری و اداری لوکس
  • ساختمان های کنفرانس ها، همایش ها و …
  • برج ها و ساختمان ها نمادین

آسانسور پانورامیک

مکانیزم آسانسورهای پانورامیک

یکی از ویژگی های اصلی این نوع آسانسورها قابلیت مشاهده فضای بیرون از کابین توسط مسافران و البته برعکس، امکان مشاهده بخش هایی از چاه آسانسور و کابین از بیرون است. بنابراین زیبایی فضای چاه (داکت آسانسور) نیز اهمیت دارد. هر چه لوازم و ادوات آسانسور کمتری در فضای چاه جای بگیرد در این خصوص مفید تر است. بنابراین بکارگیری یک سیستم هیدرولیک با جک زیر که در آن بسیاری از قطعات مانند سیم بکسل ها، قلاب بکسل، پاراشوت و … حذف می شوند عالی است. اگرچه بکارگیری سیستم هیدرولیک محدودیت هایی دارد. نمی توان از این سیستم برای آسانسورهای مرتفع و سریع استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسانسور

انواع آسانسور

همه چیز درباره آسانسور! بررسی انواع مکانیزم و سیستم محرکه ها، انواع کاربرد آسانسور، ساختار و قطعات، فروش، قیمت، نصب و راه اندازی، مفاهیم و استانداردهای آسانسورها ...

آسانسور هیدرولیک

آسانسورهای هیدرولیک

آشنایی با انواع آسانسورهای هیدرلیک، انواع مکانیزم ها، کاربردها، مشخصات و راهنمایی های لازم در خصوص خرید، نصب، راه اندازی و ...

مطالب مرتبط