آسانسور بار و مسافر

آسانسورهای بار و مسافر به آن دسته از آسانسورهای باری گفته می شود که در ساختمان های مسکونی، تحاری و اداری بمنظور جابجایی بار و مسافر بکار گرفته می شوند. آسانسورهای بار و مسافر از نظر استانداردهای ایمنی از کلیه الزامات آسانسورها مسافری تبعیت کرده و کابین و تجهیزات آنها بنحوی طراحی می شوند که برای جابجایی بار مناسب باشند.
اسانسور بار و مسافر

درساختمان های مسکونی، تجاری و اداری بزرگ که تعداد طبقات زیادی دارند، وجود یک یا چند آسانسور مخصوص حمل بار ضروری است. جابجایی بارهای سنگین و حجیم به طبقات تنها از طریق یک آسانسور بار و مسافر امکان پذیر است. در بسیاری از موارد گنجایش آسانسورهای عمومی کوچک و حتی مسیر راه پله اجازه انتقال بار به طبقات را نمی دهد.

ظرفیت آسانسورهای بار و مسافر

ظرفیت آسانسورهای بار و مسافر عموما بین 1000 تا 2500 کیلوگرم در نظر گرفته می شود. برخی از آسانسورهای بار و مسافر از نظر ظرفیت و ابعاد طوری در نظر گرفته می شوند که امکان استفاده برای برانکارد و تخت های بیمارستانی نیز وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

اسانسور بیماربر تحت بر

آسانسور تخت بر بیمارستانی

آسانسور تخت بر بیمارستانی یکی از انواع آسانسورهای بیماربر است که در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی بمنظور جابجایی بیماران با تخت بیمارستانی بین طبقات طراحی و اجرا می شود. کابین، درب ها و برخی تجهیزات و متعلقات این نوع آسانسورها می بایست از استانداردهای خاصی تبعیت نمایند.

بیشتر »
اسانسور مسافری

آسانسور مسافربر

آسانسور مسافربر کاربرد وسیعی در انواع ساختمان ها دارد. انواع آسانسورهای مسافری در سیستم های کششی و هیدرولیک با ظرفیت های گوناگون در تناسب با

بیشتر »
آسانسور لوکس شیشه ای

آسانسور پانورامیک

آسانسورهای پانورامیک آسانسورهای لوکس و گران قیمتی هستند که با کابین هایی به شکل دایره، نیم دایره، چند ضلعی یا مستطیل با استفاده از شیشه اجرا می شوند. در این نوع آسانسور که بیشتر در هتل ها، رستوران ها و برخی مراکز تجاری اجرا می شوند، مسافران در حال حرکت آسانسور می توانند فضای خارج از کابین را مشاهده کنند.

بیشتر »